Haber

ABD, İsveçli uyuşturucu kaçakçısı Maximilian Rivkin’i yakalayana 5 milyon dolar ödül verecek

YENİ ABD, uyuşturucu kaçakçılığı gibi uluslararası suçlara bulaşan İsveç doğumlu Maximilian Rivkin’in yakalanmasına yardım edenlere 5 milyon dolara kadar para ödülü verecek.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Matthew Miller yaptığı yazılı açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı, İsveç uyruklu Maximilian Rivkin’in komplo veya uluslararası organize suça karışmaya teşebbüsten tutuklanmasına veya mahkum edilmesine yardımcı olacak bilgiler için 5 milyon dolara kadar ödül vereceğini duyuruyor” dedi. ifadeler yer aldı.

Rivkin, dünya çapında suçlular tarafından kullanılan şifreli bir iletişim hizmetinin yöneticisidir ve platformdaki yazışmaları, onun “uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama, cinayet komplosu ve diğer şiddet eylemlerine karıştığını” göstermiştir.

Bildiride, “Bu ortak ödül, ABD’nin uluslararası suç faaliyetlerini küresel olarak durdurma ve caydırma ve sentetik uyuşturucu tehditlerini ele almak için küresel bir koalisyon kurma çabalarını güçlendiriyor” denildi. söylendi.

Ödül kararının, Rivkin’i uyuşturucu kaçakçılığı yapmakla suçlayan İsveç Polis Teşkilatı ile ortak alındığı, İsveç vatandaşının ABD federal büyük heyeti tarafından uyuşturucu kaçakçılığı ve para dahil olmak üzere “uluslararası şantaj komplosu” ile de suçlandığı paylaşıldı. aklama

Rivkin hakkında bilgi paylaşmak isteyen herkesin Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ile iletişime geçmesi veya İsveç Polis Teşkilatı’na e-posta göndermesi istendi.

menemen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu