Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul Eğitim Zirvesi’ne mesajı

ANKARA (İGFA) –Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Maarif Vakfı 3. İstanbul Eğitim Zirvesi’ne bir açıklama gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında, tarih boyunca medeniyetlerin beşiği olan ülkenin, kütüphaneleri, hastaneleri, medreseleri, rasathaneleri ve dershaneleriyle ilim ve irfan yolcularının her zaman ilk durağı olduğunu anlattı.

“Bu coğrafyada yakılan ilim ve irfan lambaları yüzyıllardır tüm insanlığın yolunu aydınlatmıştır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında ​​şunları kaydetti: “Türkiye, eğitimde küresel çekim merkezlerinden biri haline geldi. Son 21 yılda bilim ve teknolojide büyük başarılara imza attık. Türkiye Maarif Vakfımız ülkemizde eğitim alanında güçlü bir konuma sahiptir.” “Yaptığı çalışmalarla verimli ve vazgeçilmez birikimini dünyanın her köşesine taşıdığını görüyoruz. Bugün 52 ülkede toplam 52 bin öğrenciye hizmet veren Vakfımız, nitelikli insan kaynağının yetiştirilmesinde değerli bir rol oynuyor” Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde Türkiye Maarif Vakfı’nın en büyük destekçilerinden biri olmaya devam edeceğiz.” .

haber-ispir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu