Haber

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Yarıyıl Tatilinde Ödev Yasağı: Okullara Mektup Gönderildi

Milyonlarca öğrenci yarın son kez okula gidecek ve 15 günlük yarıyıl tatili başlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı, okullara gönderdiği yazıda yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev verilmesini yasakladı. Öğrenciler ödev yerine kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönlendirilecek ve aileleriyle birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yarıyıl tatiline bir hafta kala okullarda ders yapılmayacağını açıklamıştı.

Bakanlık, öğrencilere yarıyıl tatilinde ödev verilmemesi için okullara yazı gönderdi.

Diken’de yer alan habere göre; Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde çocukları evde kalmaya zorlayacak ödevler verilmesini yasakladı. Öğrencilerin ödev yerine sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmasının teşvik edilmesini isteyen bakanlık, öğrencilerin yaşlarına uygun etkinliklerde aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirebilmeleri için interaktif dijital rehber kitaplar da hazırladı.

Türkiye genelinde 74 bin okul ve 744 bin derslikte başlayan eğitim-öğretim yılının ilk yarıyıl tatilini 13-17 Kasım 2023’te yapacak olan öğrenciler, yarın karnelerini alarak 16 günlük yarıyıl tatiline başlayacak.

Okullarda ikinci dönem 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran Cuma günü sona erecek. İkinci yarıyıl tatili 8-12 Nisan’dadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu